
A nők és a lányok napjainkban a világ népességének közel felét, és így a világban rejlő lehetőségek felét is képviselik. A nemek közötti egyenlőség, amellett, hogy alapvető emberi jog, alapvető fontosságú a békés társadalmak, a teljes emberi potenciál és a fenntartható fejlődés eléréséhez. Ezen túlmenően pedig az is bebizonyosodott, hogy a nők szerepének erősítése ösztönzi a produktivitást és a gazdasági növekedést. Az ENSZ szerint még hosszú út áll előttünk a férfiak és nők közötti teljes jog- és esélyegyenlőség eléréséig, így sok múlik a mostani generációkon.
A női kapcsolati háló fontossága
A női mozgalmak és szervezetek alapvető fontosságúak annak biztosításában, hogy a nők az élet minden területén, beleértve a vezetői szerepeket is, képviselve legyenek. 2023-as adatok alapján mindössze 31 országban töltenek be állami- és/vagy kormányfői tisztséget a nők, a parlamenti képviselők pedig csupán 26,5 százalékát teszik ki. (Forrás). Ez az alulreprezentáltság a döntéshozó testületekben azt tükrözi, hogy erősebb hálózatokra van szükség, amelyek képessé teszik a nőket a vezetésre, az együttműködésre és a korlátok lebontására. A női összefogások teret biztosítanak a kapcsolatteremtésre, a tudásmegosztásra és a támogatásra, segítve a nőket abban, hogy leküzdjék a személyes vagy szakmai életükben felmerülő akadályokat. Ezek a szervezetek és közösségek a társadalmi változások katalizátoraiként is működnek, a nemek közötti egyenlőség, a nők jogai és a befogadó vezetés érdekében.
Magyarországon az olyan szervezetek, mint például a Patent, a NANE, a Magyar Nők Szövetsége, a Magyar Női alap vagy a Nőkért Egyesület, stb. élen járnak a nők jogaiért való kiállásban, a nemek közötti egyenlőség javításában és az olyan problémák kezelésében, mint a családon belüli erőszak és a gazdasági egyenlőtlenség. Ugyanakkor számos olyan szervezet is működik, amely például a női vállalkozókat, a szépkorú hölgyeket foglalja magába vagy éppen egy-egy adott szakmához tartozó nőket támogat. Ezek a közösségek szakmai fejlődést kínálnak a résztvevőknek és olyan tereket hoznak létre, ahol a nők kapcsolati rendszert építhetnek, megoszthatják tapasztalataikat és tanulhatnak egymástól.
Annak érdekében, hogy mi is hozzájáruljunk ahhoz, hogy a kispesti nők még inkább kapcsolódjanak, idén először, de hagyományteremtő jelleggel létrehoztuk az Otthonunk női szemmel. Kispest. elnevezésű programsorozatunkat. Ezzel a rendezvénnyel teret kívánunk adni a kerületi nőknek, hogy közösen alkothassunk egy jobb jövőt.
Női problématérkép készítése Kispestről
Március 8-án, nőnap alkalmából meghívunk minden kispesti nőt, hogy 15:00 és 18:00 óra között a KMO-ban részt vegyen egy közösségi párbeszédben. Az eseményen a kerületben élő nők egyedi kihívásait tárjuk fel, felhívva a figyelmet a gyakran figyelmen kívül hagyott problémákra. Szeretnénk megérteni, hogyan látják a nők a közösségünket, és közösen olyan megoldások felé haladni, amelyek mindenki számára előnyösek. A helyi nők meglátásainak és tapasztalatainak összegyűjtésével reméljük, hogy azonosítani tudjuk a javításra szoruló kulcsfontosságú területeket, és gyakorlati stratégiákat dolgozhatunk ki a változás érdekében.
Regisztráció egy közös beszélgetésre a kerületi témák kapcsán.
E fontos közösségi beszélgetés mellett ingyenes csoportos coachingot is kínálunk a kispesti nők számára. Sok nőnek vannak céljai, amelyeket szeretne elérni, de néha hiányzik az irányítás vagy a támogatás az első lépés megtételéhez. Itt jön be a képbe a csoportos coaching programunk. Támogató környezetet és hasznos gyakorlatokat kínálva a nők új perspektívákat nyerhetnek, és elindulhatnak céljaik felé.
Regisztráció a csoportos coaching-ra.
Az ehhez hasonló eseményeken keresztül ünnepelhetjük a nők erejét és vezetői képességét, miközben egy támogatóbb, erőteljesebb közösséget építhetünk. Várunk mindenkit szeretettel a hét minden napján.